Ulrasonogrāfija
Ultrasonogrāfija ir nekaitīga un nesāpīga izmeklēšanas metode, kuras pamatā ir ultraskaņas spēja atšķirīgi atstaroties no dažādiem orgāniem un audiem. Nekaitīguma dēļ to ir iespējams atkārtot neierobežotu skaitu reižu. Vēdera orgānu izmeklējumam nepieciešama neliela iepriekšēja sagatavošanās.
Uz procedūru jāierodas tukšā dūšā. Nedrīkst ēst 6-8 stundas pirms izmeklējuma, bet dzert (sulas, tēju, ūdeni) ir atļauts un pat ieteicams. Urīnpūšļa izmeklēšanai tam ir jābūt mēreni pilnam, bet ne pārpildītam. Pacientam nav jāizjūt izteikts diskomforts. Izdarot kakla, vairogdziedzera, krūšu un asinsvadu izmeklējumus, pacientam nekāda iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama.
Vēdera orgānu ultrasonogrāfija
Izmeklējums sniedz plašu informāciju par aknu, žultspūšļa, nieru un urīnceļu, aizkuņģa dziedzera, liesas stāvokli un to saslimšanām.
Vairogdziedzera ultrasonogrāfija
Procedūras laikā tiek iegūtas šūnas to laboratoriskai izmeklēšanai ar mērķi atklāt iespējamus audzējus un noteikt to veidu. Procedūras nepieciešamība izlemjama kopā ar ārstējošo ārstu.
Kakla, vairogdziedzera ultrasonogrāfija
Kopā ar klīniskajām analīzēm un scintigrāfiju tā ir pamatizmeklējums vairogdziedzera slimību gadījumos. Izmeklējuma laikā tiek novērtēti arī kakla limfmezgli, epitēlijķermenīši, nepieciešamības gadījumā, arī siekalu dziedzeri un citi kakla audi.
Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija
Ultrasonogrāfija ir izvēles metode krūšu slimību atklāšanā jaunām sievietēm līdz 40 - 45 g. vecumam. Pēc 45 g. vecuma tā papildina informāciju, ko iegūst rentgenmammogrāfijā.
Vīriešu dzimumorgānu ultrasonogrāfija
Ultrasonogrāfija ir pirmais un bieži vien galvenais radioloģiskais izmeklējums vīriešu dzimumorgānu audzēju vai iekaisīgu slimību, kā arī vīriešu neauglības gadījumos.